שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

מדוע אין בחירות לועד העובדים עד לחתימה על הסכם קיבוצי?

מינויו והתנהלותו של ועד העובדים מוחלט באופן סופי רק במעמד ההסכם הקיבוצי. רק באותו המעמד יוחלט כמה עובדים ייקחו חלק בועד, מה יהיו תחומי האחריות של הועד, וכו'. עד אז פועלים כועד אותם פעילים שיזמו את המהלך. ברגע שנחתם הסכם קיבוצי, חלים בחירות.

מדוע צריך גורם צד שלישי במשא ומתן? אי אפשר להתארגן כועד ולנסות לשבת לבד מול ההנהלה?

ניהול משא ומתן, דאגה לרווחת כלל העובדים והתמודדות מול הנהלת חברה אינם בגדר עיסוק יום-יומי של אף אחד מאיתנו. כולנו עובדי חברה העוסקים במלאכות שונות לחלוטין וזקוקים לגורם מקצועי, מנוסה והכי חשוב – מוכר על ידי משרד התמ"ת.

אז למה הסתדרות?

ההסתדרות החדשה הינה הגוף היציג המנוסה והמקצועי ביותר כיום באיגוד עובדים. ההסתדרות הייתה ונותרה במשך עשרות שנים המוסד הוותיק ביותר בכלכלה והחברה הישראלית. מאות אלפי עובדים וגמלאים מאורגנים בהסתדרות, ועוד מאות אלפים אחרים הנהנים מפעילותה, מרכיבים יחד את ארגון העובדים הגדול והחזק בישראל.

כמה עליי לשלם ומדוע עליי לשלם בכלל?

בשלב זה של ההתארגנות, ועד שלא יובאו הישגים למהלך ההתארגנות, לא יגבו דמי חבר. דמי חבר בהסתדרות מנוכים מהמשכורת בגובה של 0.95% מהשכר (פחות מאחוז!), ויחלו רק לאחר חתימה על הסכם קיבוצי. מי שאינו חבר בהסתדרות וחל עליו ההסכם הקיבוצי ינוכה משכרו 0.8% מהשכר.

מה קורה עכשיו, כשהוקם ארגון עובדים מוכר על ידי הנהלת החברה?

מאזן הכוחות משתנה, לטובת העובדים – לא עוד התמודדות העובד היחיד מול החברה, כי אם ייצוג האינטרסים של כלל העובדים על ידי ארגון העובדים היציג. בימים אלו מתחיל משא ומתן לגיבוש הסכם קיבוצי, אשר יעגן בתוכו מנגנוני שכר, רווחה והטבות סוציאליות.

אז מה נדרש ממני?

אנו מזמינים אותך לקחת חלק: להיות פעיל/ה ברשתות החברתיות, להתעדכן ולעדכן, להציע רעיונות, לשקף ולשתף אותנו, כל מי שרוצה להרחיב את אחריותו לטובת הצלחת המהלך יותר ממוזמן ליצור קשר. מעגל הפעילים שלנו מתרחב מדי יום ובכך כוחנו! ליצירת קשר

אוהבים, מחבקים ונמצאים כאן בכל רגע בשבילכם,

ועד עובדי UPS

להצטרפות: http://signup.histadrut.org.il

לפניות במייל: upsvaad@gmail.com

עשו לייק בפייסבוק: "התאגדות עובדי UPS" images