פגישת משא ומתן 15/7/2014

פגישת משא ומתן שנייה.

בפגישה נכחו חברי הועד:

  • אבי אוסטואב, יו"ר ועד העובדים
  • לי אוחנה, סגן יו"ר
  • ששי עזרא
  • אפרת גדוה
  • צביקה פסקל

אל מול נציגות ההנהלה – דנה ליברמן (סמנכ"ל משאבי אנוש), איילה וקסלר (סמנכ"ל תפעול) ואבנר נחום (סמנכ"ל כספים).

הנהלת החברה טרם הכירה בעובדה כי ישנו ועד יציג בארגון והוא מוסמך מיומו הראשון לשבת איתה ולהציף בפניה בעיות שעולות מתוך השטח. אטימות מחפירה, התייחסות מזלזלת לעובדה שביקשנו להתחשב בעובדינו שנמצאים בדרום בימים אלו בתואנה ש "נראה לכם שפשוט תבקשו טיסות לתאילנד ואנחנו ניתן לכם את זה?" (כאשר ביקשנו סך הכל לשלוח חבילות שי/מזון לאותם עובדים!!), איומים על כך שיתחילו להוריד לחברי ועד ממשכורתם על כל איחור שלהם מהפסקות הצהריים (בהן, להזכירכם, אנו יושבים ונערכים לכלל ענייני הועד), אי הסכמתה לשבת איתנו ולתת לנו להציף את קולות העובדים וחמור מכל – אי הסכמתה לדווח לנו מראש על שימועים של עובדים, על מנת שנוכל להכין את העובד כראוי לשימוע ולתת לו גב בעניין – כל אלה (ועוד ה-מ-ו-ן נושאים נוספים) גרמו לנו להבין שכרגע אין לנו פרטנר אמיתי ונכון שרוצה באמת לקדם את המשא ומתן ועל כן עזבנו את הישיבה.

הנהלת החברה מתעקשת לרמוס כל ניסיון שלנו להתקדם בהליך המשא ומתן. הגישה המזלזלת שלה בשיחות המשא ומתן ובהתנהלות היומיומית שלה מביישות אותנו ומבזה אותם.


צוות המשא ומתן מטעם ההנהלה מתעקש לבדוק את כוחנו ואת האחדות שלנו.
בל נשכח שבמקביל למצב המלחמה המדינה בו אנו נמצאים בימים אלו, אנחנו גם נמצאים עדיין במלחמה תמידית על קיומנו וכרגע לצערנו הרב נראה כי אנו ניכנס לסטטיסטיקה של כלל הארגונים המתאגדים וגם אנחנו ניאלץ לעבור שלב של החרפה, טרם הנהלת החברה תכיר בועד ובתחומי האחריות שלו.

פגישת המשא ומתן הבאה תיערך ביום רביעי, ה – 30/7/2014 בשעה 17:00.

עד לפגישה זו, אנו ניאלץ לחייב את ההנהלה לשנות את דרכיה ואת ההתייחסות שלה לועד העובדים ובכך – לעובדים עצמם.

אנחנו חזקים. אנחנו ננצח.

בברכה,

ועד עובדי UPS

מצב בטחוני

עובדים יקרים,

המצב הבטחוני הקשה הפוקד אותנו בשבועות האחרונים נוגע לכולנו ובמהלך השבוע האחרון ניסינו לקדם נושאים אשר יוכלו להקל על עובדינו הנמצאים בסניף באר שבע והמתגוררים באיזור הדרום.
עד כה נתקלנו אך ורק בתשובות לקוניות וקרות מצד ההנהלה.

להלן מכתב נוסף אשר נשלח להנהלת החברה היום:

מכתב מצב בטחוני

כולנו תקווה שהנהלת החברה תבין כי רק בעבודה משותפת ורק בהכרה אמיתית בועד העובדים, נוכל לרצות את ציבור העובדים.

שיהיו ימים שקטים לכולנו,
ועד עובדים UPS

 

עולים צפונה

יום שני, ה 7/7/2014:

ביקרנו היום אצל חברינו בחיפה על מנת לשקף ולעדכן בנעשה בארגון.

עובדי סניף חיפה היקרים, אנחנו מבינים כמה חסר היה לכם לדבר, לשאול ולהבין מה קורה בארגון בימים אלו. בימים הקרובים נדאג לרשת את הסניף ולחבר את כולכם לכל פרט מידע אפשרי ונדאג להגיע ולבקר אתכם כמה שיותר. נשמח לשמוע מכם על כל דבר ועניין (ניתן גם בצורה אנונימית).
ליצירת קשר

עובדים יקרים, אנו מדגישים כי אנחנו כאן בשבילכם ולמענכם.
לא ניתן יותר לעובדים להרגיש "נטושים" ועל כן נצטרך גם את עזרתכם. אנא דאגו להציף לנו במידה ואתם נתקלים בשאלות שטרם נענו לכם, בבעיות או מקרים שנראים לכם כלא תקינים או בכל נושא שנראה לכם רלוונטי לדיונים שלנו בנוגע למשא ומתן.

כמובן שאנו ממשיכים להתרכז בעבודה לקראת המשא ומתן ונמשיך לעדכן באופן שוטף לגבי ההתקדמות בנ"ל.
לצפייה בסיכום השיחה האחרונה

עובדי סניף חיפה, אנו מודים לכם על האירוח, השיחות הנעימות וההיכרות עם כל אחת ואחד מכם. הבנו היום כמה הסניף ייחודי בביתיות ובאחווה שלו.

באר שבע – בקרוב אצלכם…

אוהבים ומחבקים,

ועד עובדי UPS

פגישת משא ומתן – 3/7/2014

פגישת משא ומתן ראשונה.

בפגישה נכחו כלל חברי הועד אל מול נציגות ההנהלה – דנה ליברמן (סמנכ"ל משאבי אנוש), איילה וקסלר (סמנכ"ל תפעול) ואבנר נחום (סמנכ"ל כספים).

פגישת משא ומתן ראשונה נחשבת לפגישת היכרות, אך מטרתה הייתה חד משמעית מבחינתנו:

אנו דורשים שהנהלת החברה תכיר באופן ממשי בועד העובדים היציג בארגון!

  1. דרשנו לקבל התייחסות רצינית למועדי הפגישות שנקבעו עד כה (לפחות עשרה ימים הפרש בין פגישה לפגישה ובשעות הערב המאוחרות בלבד). הטענה שבה ״חודשי הקיץ עמוסים בביקורים מחו״ל ואנחנו פשוט לא יכולים למצוא את הזמן״ לא מקובלת ומראה לנו כמה באמת הנהלת החברה אינה נכונה להתקדם בהליך המשא ומתן.

עובדים יקרים, אנו נכונים לסיים את הליך המשא ומתן כמה שיותר מהר ודוחים כל ניסיון של הנהלת החברה להתיש אותנו בפגישות אל תוך הלילה אחרי יום עבודה ובהפרשים ארוכי טווח אשר מאבדים את המומנטום והאפקטיביות של הפגישות הקודמות.
בחודשיים הקרובים נקבעו שש פגישות משא ומתן בשעות אחה"צ המאוחרות:

תאריך שעה
3/7/2014 19:00
15/7/2014 18:00
30/7/2014 17:00
4/8/2014 17:00
12/8/2014 17:00
28/8/2014 17:30

אנו עקביים בדרישתנו להקדים את שעות הפגישות.

2. דרשנו להפסיק עם הנוהל המגוחך של ישיבות חברי הועד על חשבון הפסקות הצהריים והתעקשנו על קבלת חופש פעולה, בו נוכל לשבת עם עובדים, לרכז חומרים ולעבוד לקראת פגישות ההמשך במשא ומתן.

המלאכה מרובה מ-א-ו-ד ואם אנו רוצים להכנס לעובי הקורה, לדבר עם עובדים, לנבור בפסקי דין, לתקשר עם גורמים מקצועיים בתחומים שונים וכו' – הנ"ל יכול להתבצע אך ורק בשעות העבודה! כל פגיעה בפעילות הועד הינה פגיעה ישירה בעובדי הארגון!

3. דרשנו שבמהלך כל קורס עובדים חדשים, ישוחח עימם נציג מטעם הועד היציג על מנת להסביר מה קורה בארגון בימים אלה ולוודא שאף גורם אחר לא מוסר מידע שגוי וזורע פחד בקרב עובדים חדשים.

כרגע סוכם כי שיחה זו תיערך לאחר סיום הקורס.


חברים יקרים, במהלך השיחה הוכיחו לנו נציגי ההנהלה לא מעט פעמים שהם עדיין מסרבים להכיר באופן ממשי בעובדה שקיים ועד יציג בארגון.

הגישה הרווחת היום בקרב הנהלות המתמודדות עם התאגדות עובדים מתבטאת בהכרה מהירה בועד, ואז ניטרולו ו"סירוסו", על מנת שלא יהיה בכוחו באמת לשפר את תנאי העובדים ולהגן על כל עובד ועובד בארגון.

 למען הסר ספק – משחקי אגו, מלחמות שווא וטקטיקות ידועות מראש לא משפיעות עלינו!

עובדים יקרים, מזכירים לכם כי אתם מהווים הכוח האמיתי. כל עוד שכולנו ממשיכים לעמוד איתנים יחד – התוצאות עבור כולנו יהיו מדהימות, הן לטובת העובדים והן לטובת הארגון.

אנו רוצים לעדכן אתכם שרק בימים האחרונים עשרות עובדים נוספים הצטרפו להתאגדות, ועובדים רבים נוספים פוקחים את עיניהם וממשיכים להצטרף בכל יום.
להצטרפות לחץ כאן

חשוב לציין, כי בחודשיים האחרונים נקטנו ועד הפעולה והפעילים באיפוק מופתי לנוכח ניסיונותיה הבוטים של ההנהלה לסכל את רצונם של העובדים להתאגד ולזרוע תחושות פחד במסדרונות החברה. אנו, עובדי UPS, נמשיך לפעול במרץ לחיזוק כוחה של ההתאגדות ולא נרפה עד אשר יכירו בזכותנו להתאגד, ויחתם הסכם קיבוצי שישפר את התנאים ויגן על זכויות כלל העובדים בחברה.

פגישת המשא ומתן הבאה תיערך ביום שלישי, ה – 15/7/2014 בשעה 18:00.
אנו ממשיכים לרכז חומרים ולעבוד במרץ לקראת הפגישה.
מזכירים לכם עדיין לפנות אלינו בכל בקשה חדשה.
ליצירת קשר

אנחנו חזקים. אנחנו ננצח.

בברכה,

ועד עובדי UPS

.